Piątki bez telefonu

Już jutro zaczynamy naszą cotygodniową akcję “Piątki bez telefonu”.
Od tej pory piątki będą dniami, w których nasi uczniowie nie będą używali telefonów na terenie szkoły. Przerwy będą czasem na wspólne rozmowy, odpoczynek, taniec i aktywność fizyczną.
Przez cały rok szkolny, będzie prowadzony ranking punktowy klas 4-8.
Zasady są następujące:
1. Każda klasa na start otrzymuje 100 punktów, które próbuje utrzymać do końca dnia. Warunek konieczny- żadna osoba z klasy, nie może użyć telefonu.
2. Za użycie telefonu przez ucznia danej klasy, cała klasa ma odejmowane 10 punktów. ( podczas przerw nauczyciele i członkowie samorządu będą odnotowywać każde użycie telefonu przez uczniów).
3. Na koniec dnia wynik klasy zapisywany jest do rankingu.
4. W ostatni piątek każdego miesiąca, klasa z największą ilością punktów nabywa prawo do wylosowania nagrody w postaci bonu
(bon na przesunięcie sprawdzianu (maksymalnie o tydzień, zgłoszenie minimum 1 dzień przed), bon na anulowanie zadania domowego, bon na dzień bez pytania i niezapowiedzianej kartkówki.)
5. Na koniec roku szkolnego klasa z największą ilością punktów otrzyma nagrody rzeczowe.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i na to, że piątki bez telefonów będą dla Was czasem pełnym miłych chwil.