Mapa karier

Mapa Karier to interaktywne narzędzie doradztwa zawodowego w szkole

Zachęcamy do korzystania z zasobów Mapy Karier. Uczeń znajdzie tu mnóstwo interesujących informacji  o rynku pracy i świecie zawodów. Odkryje bezpłatną bazę kilkuset zawodów, dowie się jakie jest zapotrzebowanie na dany zawód, jaka jest liczba pracujących czy średnie zarobki w szukanym zawodzie. Może również zobaczyć pełną ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zawodu i porównać czas kształcenia z innymi zawodami. Dowie się również, na które przedmioty szkolne warto położyć szczególny nacisk dążąc do zdobycia danego zawodu, co ułatwi  ubieganie się o miejsce w wymarzonej szkole ponadpodstawowej.

Mapa Karier powstała między innymi po to, aby pomóc nauczycielom w przeprowadzeniu atrakcyjnych dla uczniów lekcji na temat rynku pracy i przyszłych wyborów zawodowych. Pomysły na to, jak można wykorzystać Mapę Karier w pracy z uczniami, znajdują  w zakładce Pomysły na lekcje     (również wersje on-line) oraz w naszych webinariach dostępnych w serwisie YouTube.

Mapa Karier dostępna jest w dwóch wersjach:

Miasto Zawodów jest przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, natomiast Ścieżki Kariery dla młodzieży i dorosłych. Mapę Karier można wykorzystać na lekcjach w szkole, zajęciach pozaszkolnych i podczas rozmów indywidualnych.

Link do strony:                 https://mapakarier.org/