Nasi absolwenci

Gdzie jesteście? Czym się zajmujecie w dorosłym życiu? Takie pytania absolwentom swoich murów zadaje szkoła i nauczyciele. Kiedy uczeń opuszcza szkolne mury, nie wiemy jak potoczyły się jego losy. Nieraz zadajemy to pytanie po uroczystych pożegnaniach, klas ósmych. Czy jest szansa na odpowiedź? Zwracamy się do Was drodzy absolwenci, odezwijcie się opowiedzcie swoją historię, przekażcie naszą prośbę innym! Wspomnienia, informacje prosimy przesyłać na adres:
absolwentsp35@wp.pl. Dziękujemy!

Dnia 30 stycznia 2016 r. na “BALU ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY” odbyło się kolejne spotkanie Absolwentów naszej szkoły. Był to czas wspomnień, wpisów do ” Księgi Absolwentów” i świetnej zabawy.
Mariusz Czerkawski
znakomity hokeista grający w najlepszej lidze hokejowej NHL, reprezentant Polski, pięciokrotny uczestnik Mistrzostw Świata oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville. Honorowy obywatel miasta Tychy.
Arkadiusz Milik
był uczniem naszej szkoły do klasy czwartej – później kontynuował naukę w Katowicach.
Jest wychowankiem Rozwoju Katowice, następnie grał w Górniku Zabrze, obecnie występuje na pozycji napastnika w holenderskim klubie Ajax.
Reprezentant Polski w piłce nożnej.

Karolina Chemicz –  absolwentka szkoły, rocznik 1988-1996
Prezes Fundacji „A WIDZISZ”. Radna Miasta Tychy, zasiadała w Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach, oraz Komisji Porządku i Bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta Tychy. Społecznie zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kamil Przystał – ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, aktor Teatru Współczesnego i Teatru Narodowego w Warszawie. Znany z popularnych seriali:Przystań, Barwy szczęścia.
Natalia Ambroziak, Aldona Sieraga-Bondel, Wioletta Orłowska-Sobala, Monika Anioł-Walencik to reprezentantki Polski Juniorek w piłce ręcznej.
Daniel Twardowski – absolwent szkoły, rocznik 2008-2014
Karateka; karate zajmuje się od 3 klasy szkoły podstawowej.
Zawodnik kadry śląska (trenerem jest Pani Danuta Fyda Granek). Brał trzykrotnie udział w Mistrzostwach Europy, posiada dwa tytuły Mistrza Europy i jeden tytuł wicemistrza. Oprócz tego jest wielokrotnym Mistrzem Polski w kategorii juniorów starszych.
Powroty


Czasami nie dzieje się dobrze. Chociaż nie dzieje się źle.
Czasami jest bardzo trudno,nieswojo i dziwnie, lecz…
Mam takie jedno miejsce,widzę je tylko sercem,
wracam do niego i jestem znów małym, szczęśliwym dzieckiem. To tutaj się wszystko zaczęło
to tutaj uczyłam się życia i choć już kilka lat upłynęło
wciąż szukam tutaj ukrycia. Tu nie ma miejsca na troski,
na poplątanie rzeczy prostych. Nie ma czasu na głupstwa
– prawdziwą zmorę dorosłych. To nadal jest moja szkoła.
Drugi dom, druga rodzina. To nigdy się nie skończy,
ktoś właśnie swoją historię zaczyna. I niechaj już tak pozostanie. Chcę wracać do tego zakątka. Niech trwa i nigdy nie przestanie
– moja trzydziestka piątka.Ela Szarner

Elżbieta Szarner – absolwentka naszej szkoły (rocznik 2002-2006), autorka wierszy,  obecnie studentka wydziału „Dziennikarstwa i komunikacji społecznej” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Tak wspomina czas spędzony w naszej szkole:       “Do szkoły 35 wkroczyłam trochę jak intruz – w połowie drugiej klasy. Dzieci nawiązały już sympatie i antypatie, a ja pojawiłam się znikąd i absolutnie nikogo tu nie znałam. Byłam w trudnej sytuacji życiowej, po przejściach, i trochę zagubiona przez tę zmianę szkoły. I wtedy rękę wyciągnęła do mnie moja ukochana pani wychowawczyni – nasza druga mama. Była zawsze niesamowicie wyrozumiała wobec naszych wybryków i zawsze nas wspierała. Właściwie to do dzisiaj to robi – zawsze gdy się spotykamy, pyta, co u mnie, i dobrze mi życzy. Wiem, że mam jej duchowe wsparcie.
Potem rozwiązano naszą klasę i trafiłam do klasy integracyjnej. Pomimo wielu trudnych chwil muszę przyznać, że nie żałuję tego, bo poznałam wtedy inną wspaniałą osobę, która była i nadal jest moją mentorką i pozostaje dla mnie wzorem nauczyciela z powołania. To dzięki jej wsparciu i wierze we mnie udało mi się rozwinąć artystycznie.
Teraz, po prawie sześciu latach od ukończenia trzydziestki piątki, kiedy może jeszcze powinnam mieć całkiem sporo wspomnień, tak naprawdę mam ich niewiele. Najbardziej wyraziste są te związane z naszymi lekcjami polskiego. A były to lekcje prowadzone z poczuciem humoru, zmuszały nas do samodzielnego myślenia i używania wyobraźni. Do dzisiaj pamiętam nasze rankingi książek, które sprawiły, że nawet najbardziej oporni zechcieli czasami przeczytać coś dłuższego niż przeciętny sms.
Ale po lekcjach też działo się dużo. Uczestniczyłam w kole teatralnym, które pomogło mi trochę przełamać nieśmiałość. Wystawiliśmy m.in. „Dziady”, za które bardzo nas chwalono, bo tekst trudny, a my przecież byliśmy jeszcze dzieciakami.
Podsumowując: szkoła 35 kojarzy mi się przede wszystkim ze wspaniałymi ludźmi, których nigdy nie zapomnę.”
Radosław Gilewicz – reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik grający w ligach: polskiej, niemieckiej, austriackiej, szwajcarskiej, wielokrotny mistrz Austrii. Piłkarz roku 2000 i Król strzelców ligi austriackiej w 2001r.
 

Bartosz Karwan – reprezentant Polski w piłce nożnej, dwukrotny Mistrz Polski z zespołem Legii Warszawa, dwukrotny zdobywca Superpu-charu Polski z GKS Katowice i Legią Warszawa i Pucharu ligi niemieckiej z Herhą Berlin.

 

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Modrzik – reprezentant Polski w futsalu (halowej piłce nożnej), brązowy medalista Mistrzostw Polski z zespołem Impuls Siemianowice, wcześniej uprawiał piłkę ręczną. W tych dwóch dyscyplinach grał na pozycji bramkarza.