ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE czerwiec 2021 r.


W dniu dzisiejszym tj. 02.06.2021 r. nasze Świetliczaki zostały zapoznane z prawami dziecka, które są zapisane w specjalnym dokumencie zwanym “Konwencją o prawach dziecka”. Oczywiście dla utrwalenia wiadomości uczniowie wzorowo odpowiedzieli na zagadki oraz zabawy “prawda czy fałsz”. Następnie wykonali pracę plastyczno-techniczną pt. “Latawiec – niech Twoje prawa lecą prosto do nieba!” To był bardzo kreatywny dzień.

 


Zajęcia prowadziła Anna Dolina

1 czerwca radośnie obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu z piłkami i frisbee, rozgrywki sportowe,tańce i zabawy ruchowe przy muzyce. Uczniowie otrzymali życzenia od wychowawców, pamiątkowe dyplomy oraz słodkości od zaprzyjaźnionego sponsora – firmy Progres. To był bardzo szczęśliwy dzień!

 


Zajęcia prowadziły wychowawczynie świetlicy

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE maj 2021 r.

 

Mamo, mamo coś Ci dam! Jedno serce, które mam! A w tym sercu róży kwiat. Mamo, mamo żyj sto lat!
Przyjmijcie Mamy te piękne laurki, wykonane przez Wasze zdolne pociechy na zajęciach świetlicowych.

Zajęcia prowadziły: Anna Dolina, Iwona Sikora

 

21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. Z tej okazji dzieci już 20 maja z zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek na temat nieba i kosmosu. Poznały pojęcia : astronom i astronauta. Największą frajdą okazało się budowanie rakiety z klocków oraz postaci ufoludków z plasteliny. To był bardzo twórczy dzień!

Zajęcia prowadziły: Anna Dolina, Iwona Sikora

W dniu 19 maja w związku ze zbliżającym się świętem Świetliczaki wykonali karty pracy pt. Moja Mama, Najlepsza na świecie super Mama. Dzieci tworzyły opisy Mam oraz wykonały portret.

Zajęcia prowadziła:
Matylda Szojda

Nasze Świetliczaki szykują już prezenty na nadchodzący Dzień Matki. Dziś 18 maja tworzyliśmy opisy naszych Mam. Uzupełniając tekst z lukami, dzieci utrwaliły również pojęcie przymiotnika. Swoje prace pięknie kaligraficznie zapisały oraz ozdobiły. To będą  wspaniałe prezenty dla kochanych Mam.

Zajęcia prowadziły: Iwona Sikora, Anna Dolina

“Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają, wszyscy Maję znają i kochają. Maja fruwa tu i tam, świat swój pokazując nam”.
17.05.2021 r. na zajęciach świetlicowych dzieci dowiedziały się, że w maju obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Świetliczaki obejrzały animowaną bajkę “Pszczółka Maja” oraz wykonały pszczółki na tle nieba lub łąki. Wyniosły z zajęć ważne przesłanie – Polubmy i chrońmy te pożyteczne owady!

Zajęcia prowadziły: Anna Dolina, Iwona SikoraDnia 17 maja w świetlicy szkolnej, odbyły się zajęcia plastyczne wiosna – wiosenny pejzaż deszczowy. Na zajęciach dzieci wykonały prace plastyczne oraz oglądały film Wiosna – pierwsze oznaki w przyrodzie – nowy film edukacyjny dla dzieci po polsku – “Abc Zabawa”.

Zajęcia prowadziła Grażyna Syrakowska

Na skrzydełkach barwny pyłek,
Jaki piękny jest motylek,
Fruwający kwiatuszek,
Pląsa po łące jak duszek.
Chcesz go złapać,
Spróbuj gibko,
Nim drgniesz ręką,
Zniknie szybko.

Ach, motylku,
Jak ty fruwasz,
Skrzydełkami cudnie mrugasz,
Taniec w słońcu twój swawolny,
Pokazuje jakiś wolny.

W dniu 11 i 12 maja Świetliczaki wykonały kolejną, piękną pracę plastyczną pt “Tęczowe motyle”.


Zajęcia prowadziła: Matylda Szojda

 

Dnia 11.05.2021 r. w czasie świetlicowych zajęć plastycznych dzieci techniką wyklejania wykonały pracę pt. Jak wyobrażam sobie wizerunek Pani Wiosny? Powstały barwne, radosne portrety. Pani Wiosna ubrana została w kolorowe kwiaty oraz motyle i prezentuje się wspaniale!

Zajęcia prowadziły: Anna Dolina, Iwona Sikora.

 

Dnia 10 maja odbyły się zajęcia,  na których uczniowie utrwalili poznane treści ekologiczne ustnie poprzez rozmowę I dyskusję oraz pisemnie rozwiązując krzyżówkę ekologiczną.

Zajęcia prowadziła Grażyna Syrakowska


Są muszki, biedronki, szerszenie i żuczki…
Człek wszystkich owadów opisać nie zdoła…
Lecz zwróćmy uwagę-wśród tych najznaczniejszych,
Szczególnie wyróżnia się pszczoła.
Ktoś spyta-dlaczego?
Odpowiedź jest prosta!
Kto kwiaty zapyla, gdy nadchodzi wiosna?
Kto wonny miód tworzy?
Jabłonkom pomaga bujny plon wydać?
Naszych pszczół gromada!
A kto słodki miodek jada,
Zdrowiu swemu dopomaga!
Lepiej zatem udać się po miód do pasieki,
Niż po sztuczne witaminy do apteki!
Pszczółki, biedronki czy barwne motyle to symbole nadchodzącej wiosny.

Dnia 7 maja Świetliczaki wykonały kolejną pracę plastyczną z rolki po papierze toaletowym. Tym razem uczniowie stworzyli sympatyczną gromadkę pszczółek.

Zajęcia prowadziła: Matylda Szojda

W dniu dzisiejszym tj. 6.05.2021 r. nasze Świetliczaki z wielkim zaciekawieniem zobaczyły program edukacyjny pt. Od gąsienicy do motyla oraz wykonały piękną, wiosenną pracę plastyczną pt. “Latające motylki”.


Zajęcia prowadziły Anna Dolina i Iwona Sikora

Gdy robi się ciepło i słońce wstaje,
Biedronki na łące pojawiają się majem.
Biedronka to owad jest bardzo mały, lata
wysoko i zwiedza świat cały.
Tańczy w powietrzu, wiruje koła,
Zaraz na jakiś kwiat usiąść zdoła.
Czerwone skrzydła ma w czarne kropki,
lubi jeść mszyce, tak chroni kwiatki.
Siada biedronka na kwiat stokrotki
czy zdołasz policzyć jej czarne kropki?

 

Dnia 5 maja w górnej świetlicy rozmawialiśmy na temat majowej łąki. Dzieci rozpoznawały rośliny i zwierzęta na podstawie ilustracji- zagadki obrazkowe. Uczniowie klas 2 i 3 wykonali pracę plastyczną biedroneczki na łące. Praca pochłonęła Nam sporo czasu, ale piękne efekty widać na zdjęciach.


Zajęcia prowadziła: Matylda Szojda

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji przeprowadzono zajęcia tematyczne dotyczące z zawodem strażaka. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym zajmują się strażacy,  jakie ryzyko podejmują każdego dnia wykonując swoją pracę oraz jaki numer alarmowy należy wybrać, gdy zagraża  niebezpieczeństwo. Ponadto wzorowo odpowiedzieli na zagadki i zabawy “prawda czy fałsz”. Całość zajęć została podsumowana pracą plastyczną na w/w temat. Dzieci miały do wyboru wykonać wóz strażacki z pojemników po jajkach i mleku bądź postać strażaka. Zdecydowanie wozy strażackie cieszyły się większą popularnością, czego dowodem są wykonane zdjęcia.

Zajęcia prowadziła Anna Dolina