Barbórka

4 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Górnika. ,,Barbórka” obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników, właśnie 4 grudnia. To dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią.

Tegoroczny program artystyczny przygotowali uczniowie klas 2 a oraz 2 c, a uświetnili swoją obecnością zaproszeni górnicy oraz rodzice. Akademia była poświęcona wszystkim górnikom w Polsce. Drugoklasiści ubrani w piękne stroje, aby kultywować tradycje i zwyczaje górników, zaprezentowali m.in. „Karlika”. Nie zabrakło też scenek oraz wierszy tematycznie związanych z uroczystością. Program artystyczny zakończyły życzenia dla naszych wyjątkowych gości i wszystkich ciężko pracujących górników w całej Polsce.

Po akademii uczniowie mieli możliwość porozmawiania z zaproszonymi górnikami: Wojciechem Galmachem, Dawidem Karlikiem oraz Danielem Stuglikiem o trudnej i niebezpiecznej pracy górniczej. W miłej, radosnej atmosferze spotkanie z górnikami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.