Zabawa Andrzejkowa w klasie 2 c

„Wosk się leje, magia się dzieje. Z butów wróżymy i dobrze sobie życzymy. Niech szczęście nam sprzyja, a zło wszelkie szerokim łukiem omija”.

 

Andrzejki to wyjątkowa tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niesamowite kształty z wosku, najróżniejsze wróżby, przepowiadanie przyszłości i zabawy – nic dziwnego, że lubimy świętować andrzejki! Oczywiście jest to święto, które należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, ale z całą pewnością to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Klasa 2 c, aby podtrzymać tradycję,  zorganizowała klasową zabawę andrzejkową. Na uczniów czekały zabawy, wróżby oraz tańce. Wszystkim dopisywał dobry humor, radość  i wspaniały nastrój. Zabawom i wróżbom andrzejkowym towarzyszyły ogromne emocje, a radości i śmiechu było przy tym, co niemiara. Oby atmosfera tego dnia pozostała z nami do następnego roku.