Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.                                         W naszej szkole 1 grudnia 2023r zainaugurowaliśmy obchody Święta Osób Niepełnosprawnych. Podjęliśmy wiele działań, by przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy. Odbyły się lekcje poświęcone tej problematyce. Uczniowie oglądnęli filmik pt. „ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych”, prezentację multimedialną  „ Niepełnosprawni są wśród nas” . Przeprowadzono różne zabawy integracyjne. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania wobec osób niepełnosprawnych poprzez film edukacyjny pt. „ Savoir-vivre dla                           i wobec osób  z niepełnosprawnością”

Punktem kulminacyjnym  obchodów było kolejne  spotkanie integracyjne z naszymi przyjaciółmi z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8  i Młodzieżowego Domu Kultury nr 1  w Tychach w dniu 1 grudnia 2023r pod hasłem RAZEM RAŹNIEJ.

Po raz drugi gościliśmy zacnych tancerzy : zespół „ PINEZKA”, „ LEMONIADA”, Magdę, Natalię oraz absolwenta naszej szkoły Oskara Sobiegraja – młodego utalentowanego artystę, choreografa, autora wielu swoich utworów.

Spotkanie uświetniły występy uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem Pani K. Pyrkosz, M. Lorens i ucznia klasy 8  Daniila Kuliieva.

Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem występów tanecznych, wokalnych i piosenkarskich naszych gości. Mamy nadzieję, że spotkanie  1 grudnia 2023r upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze, życzliwości i zaowocuje współpracą i przyjaźnią na przyszłe lata.

Przekonaliśmy się, że niepełnosprawność to nie tylko ograniczenia, ale duch walki, artystyczne wyzwania i często pokonywanie kolejnych stopni swoich możliwości.

Serdecznie dziękujemy choreografom z ZSS nr 8 i MDK  w Tychach : Paniom : A. Grzesiak, R. Horeszko, E. Maciąg, M. Machalicy, T. Naskręckiemu i P. Grzesiakowi za życzliwość, przyjęcie zaproszenia i przygotowanie ze swoimi podopiecznymi wspaniałych popisów artystycznych.

Nie moglibyśmy zorganizować tak pięknego spotkania, gdyby nie wsparcie finansowe Rady Rodziców Szkoły, za które wyrażamy ogromną wdzięczność.

Zespół do spraw integracji