Spotkania z poezją i muzyką

W dniu 23 listopada reprezentacje Tyskich Szkół Podstawowych wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Spotkania z poezją i muzyką”. Uczniowie recytowali utwory poetyckie Patronów Roku 2023 -Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry. Uczniowie wybrali ciekawe wiersze. Konkurs po raz siedemnasty zorganizowały Panie Bibliotekarki ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach.

Z naszej szkoły polonistki Anna Matejko i Jolanta Arndt- Nowak przygotowały  czworo uczniów: Pawła Białonia z kl. 4a, Maksymiliana Łaszczoka z kl. 6c, Nataniela Kucharczuka z kl. 7b i Maję Malinowską z kl. 8a. Uczniowie wspaniale reprezentowali Szkołę w konkursie, byli dobrze przygotowani.

Występy uczniów uświetniły grą na gitarach klasycznych dwie uczennice z tyskiej szkoły muzycznej.

Serdecznie gratulujemy odwagi, współzawodnictwa i mierzenia się z wyzwaniami konkursu.

Brawo Uczniowie, Super WY!.

Wyniki konkursu można obejrzeć na stronie internetowej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach.