UCZNIOWIE  KLASY  I B   W  MEDIATECE

14 października 2023 r. do Mediateki  zawitały pierwszaki z klasy I B. Dla uczniów była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci wsłuchały się w opowieść pt. „Kolor nieba”, po czym ochoczo komentowały piękne ilustracje w niej zawarte. Potem oglądały książki  dźwiękonaśladowcze,  kontrastowe, z elementami dźwiękowymi, aktywizujące , interaktywne.

Główną atrakcją pierwszej wizyty w bibliotece było oprowadzanie  dzieci po wszystkich bibliotecznych działach. Największe wrażenie wywarły na nich nowoczesne urządzenia – książkomat i wrzutnia , które samodzielnie przetestowali.

Dzieci dowiedziały się, jak się zapisać do biblioteki, jak długo można trzymać książki, ale przede wszystkim: jak należy zachowywać się w czytelni i jak obchodzić się z woluminami.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję  uczestniczyć w zajęciach kreatywno plastycznych  i samodzielnie zaprojektować zakładkę do książki, którą z radością zabrali na pamiątkę ze sobą.

Mediateka  w Tychach to ciekawe miejsce, gdzie można w interesujący sposób spędzić czas. Pierwszaki obiecali, że z rodzicami będą jej częstymi gośćmi.

E.C. M. S-B