Program profilaktyczny Godzina dla Młodych Głów w klasie 2 c

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ruszył pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

Jest to cykl lekcji, które będą się odbywały raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2023/24.

 

Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego, które będą prowadzone podczas roku szkolnego według ośmiu opracowanych scenariuszy.

W ostatnim tygodniu października program Godzina dla Młodych Głów pojawił się również w klasie 2c. Na pierwszej z serii lekcji, uczniowie mieli okazję rozmawiać o emocjach: radości, smutku, złości i strachu. Podczas rozmowy dzieci nabyły umiejętność rozpoznania czterech podstawowych emocji oraz określenia własnych potrzeb.