Kolędnicy Misyjni

Nasza Szkoła bierze udział w licznych akcjach, które pomagają innym. Jedną z nich są Kolędnicy Misyjni. Co roku uczniowie w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci uczestniczą
w Kolędnikach Misyjnych, których celem jest kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych,
a zarazem zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z wybranego kraju misyjnego.

21 uczniów z klas III – V przygotowało Jasełka Misyjne pt.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Opowiadały one o podążaniu za światłem gwiazdy reprezentantów z różnych kontynentów, by znaleźć Nowonarodzonego Jezusa.

Jasełka po raz pierwszy zostały zaprezentowane w szkole przed świętami: klasom I – V,  ubogacone występem szkolnego chóru. Spotkały się z wielkim uznaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

W Święto Objawienia Pańskiego – 6 stycznia b. r. przedstawione były w kościele św. Benedykta w Tychach. Połączone były ze wspólnym kolędowaniem wiernych oraz zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci z Papui – Nowej Gwinei.

Za poświęcony czas i zaangażowanie wszystkim uczniom i rodzicom składamy serdeczne DZIĘKUJĘ!

Klaudia Sznapka i Magdalena Kosche