# Szkoła Mycia Rąk MAXA i ELLI # Lekcja HIGIENY i # Wirusoochrona

Uczniowie klasy III c w październiku 2022 r. uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Sekcję Oświaty Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Celem działań było promowanie zasad higieny osobistej wśród dzieci ( prawidłowe mycie rąk) w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zakażeń wirusa SARS-CoV-2 i grypy.
Dzieci z zaciekawieniem oglądnęły prezentację multimedialną „ Szkoła mycia rąk Elli i Maxa. Mycie rąk jako niezapomniane doświadczenie”. Dowiedziały się, co to są bakterie i zarazki, gdzie je można znaleźć, czym są mikroorganizmy, co to jest właściwa higiena, dlaczego należy dokładnie wycierać ręce i „4 kroki prawidłowego mycia rąk”.
Po teoretycznych zajęciach uczniowie ćwiczyli umiejętność prawidłowego mycia rąk w toalecie, stosując poznaną wiedzę, potem kolorowali obrazki dotyczące higieny osobistej i rozwiązywali testy w kartach pracy.
Wszyscy uczniowie wykazali się świetną wiedzą i poprawnie wykonali wszystkie zadania. W nagrodę otrzymali Dyplom Ucznia znającego zasady mycia rąk.
Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczej w Tychach uzmysłowiła uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i pomogła w wyrobieniu zdrowych i higienicznych nawyków, co będzie miało pozytywny wpływ na ich zdrowie.

E.C. J. M.