uczniowie klas 7a, 7b oraz 8 e w kopalni soli w Bochni

17 października uczniowie klas 7a, 7b oraz 8e wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Jest jedną z trzech w Polsce dostępną do zwiedzania. Wraz z Kopalnią Soli w Wieliczce jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia ta jest najstarszym europejskim zakładem działającym nieprzerwanie od czasów średniowiecza – powstała w 1248 roku. Odkrycie pokładów soli na tym terenie związane jest z legendą o św. Kindze i jej pierścieniu, która w posagu swojemu przyszłemu małżonkowi ofiarowała cenniejszą niż złoto – sól.
Największą atrakcją w trakcie zwiedzania był dla uczniów przejazd podziemną kolejką oraz pobyt w Komorze Ważyn, gdzie znajduje się boisko sportowe, podziemna zjeżdżalnia oraz plac zabaw. Dodatkową atrakcją była podziemna przeprawa łodzią oraz możliwość zjedzenia obiadu w podziemnej restauracji.