Code Week 2022

W ramach Code Week 2022- w dniach 9-19 października uczniowie klas I-III podejmowali różnorodne działania, dzięki którym uczyli się kodowania. Za udział i  zaangażowanie w tę europejską inicjatywę społeczną otrzymali certyfikat.

Dzieci z radością posługiwały się Ozobotami. Kodowały drogę do celu, tak aby roboty poruszały się po specjalnie przygotowanych kartach pracy lub drewnianych puzzlach.

W fascynujący świat programowania wprowadzała uczniów mata do kodowania. Wykorzystując ją postępowali według podanej instrukcji, tworzyli obrazki tematyczne, planowali drogę do celu. Posługiwali się kartonikami i kubeczkami. Kodowania nie mogło zbraknąć na lekcjach informatyki. Uczniowie wchodzili na specjalnie dla nich dedykowane strony internetowe. Odczytywali współrzędne i na ich podstawie wskazywali punkty. Bardzo interesowały ich nowo poznane programy.

Podczas zajęć najmłodsi uczyli się nie tylko kodowania, ale i utrwalali znajomość dni tygodnia, drogowych znaków ostrzegawczych,  środków transportu. Nabywali wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej, doskonalili umiejętność rozpoznawania kierunków, odczytywania symboli. Współpracowali ze sobą, integrowali się, wymieniali się pomysłami, aktywnie poszukiwali różnych sposobów rozwiązania napotkanych problemów. Zorganizowana wśród nich akcja kolejny raz pokazała, że kodowanie to świetna okazja do ćwiczenia umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia i do rozwijania kreatywności. To również wspaniały sposób na naukę poprzez zabawę.

Lekcje kodowania spotkały się z bardzo entuzjastyczną reakcją dzieci i przyniosły oczekiwane efekty, co świadczy o powodzeniu akcji w naszej szkole.