Warsztaty O BEZPIECZEŃSTWIE  W WOJEWÓDZKIM  OŚRODKU  RUCHU  DROGOWEGO  W TYCHACH

 

 

17 października 2022r uczniowie klasy III c uczestniczyli  w warsztatach    o bezpieczeństwie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tychach. Celem zajęć było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na początku uczniowie oglądali film edukacyjny „ Bezpieczne zachowania ” Mieli możliwość skorzystania z symulatora zdarzeń drogowych i symulatora wirtualnego przejścia dla pieszych.

W dalszej części zajęć uczniowie przypomnieli sobie i praktycznie przećwiczyli na fantomie zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Taką szczególną sytuacją jest nagłe zatrzymanie krążenia, które bez podjęcia resuscytacji oddechowo-krążeniowej oraz udzielenia natychmiastowej pomocy może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu, a nawet śmierci. Prowadząca zapoznała także dzieci z defibrylatorem- urządzeniem do udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, szczególnie  poruszanie się po wirtualnym przejściu dla pieszych i udzielanie pierwszej pomocy. W wielkim skupieniu i zaangażowaniem ćwiczyły,  jak pomóc poszkodowanym.

     Na zakończenie każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy, który przykleił sobie na piersi kurtki, aby być widocznym na drodze.

E.C. J.M.