WYCIECZKA KLASY 1A ORAZ 1D DO SZTOLNI KRÓLOWEJ LUIZY W ZABRZU

 

Dnia 11 października 2022r. klasa 1a oraz 1d pojechały na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Wycieczka okazała się bardzo interesującym przeżyciem dla uczniów klas pierwszych. Podczas zwiedzania kopalni dzieci zdobywały wiedzę na temat Legend Śląskich. W kopalni dzieci spotkały Skarbnika. Dowiedziały się, jakimi narzędziami posługiwano się kiedyś w kopalni. Uczniowie mieli możliwość poznać z bliska jak trudna i wymagająca jest praca górnika. Okazało się, że w kopalni panuje mrok. Na szczęście mieliśmy ze sobą latarki i doświadczonego przewodnika, który z pasją opowiadał i pokazywał nam kopalnię.

Wszystko zakończyło się wyjazdem kolejką na powierzchnię.
Zwiedzanie muzeum węgla kamiennego okazało się ciekawym doświadczeniem. Uczniowie na długo zapamiętają tę przygodę!