Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

 

W dniu 12 października 2022 r. uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę, aby zapoznać się z tym miejscem w szkole i zacząć samodzielnie wypożyczać książki i inne ciekawe materiały edukacyjne. Przyszły by także wiedzieć, gdzie można pograć w gry, znaleźć odpowiedzi na szkolne pytania, odrobić zadania, lub rozwiązać zagadki, albo zajrzeć do magazynów dla dzieci „Małe Charaktery”, lub „Świerszczyk”. Uczniowie zapoznali się jak właściwie traktować książki i na jak długo można je wypożyczać. Następnie wysłuchały czytania pań z biblioteki i rozweseliły się treścią „Książeczki bez obrazków”, która nie wszystkim przypadła do gustu i całkiem dobrze, ponieważ nie wszyscy czytamy i lubimy te same książki. Po to właśnie jest własny wybór. Podczas pasowania ucznia na czytelnika biblioteki pomagała dzielnie szkolna maskotka z tarczą szkoły o imieniu Pinokio. Bystry uczeń i czytelnik zapytał czy, aby Pinokio mówi teraz prawdę? W odpowiedzi usłyszał, że skoro on sam należy do tej szkoły to nie może być nieprawdziwy i, że lubi pomagać. Uczniowie mogli od razu wypożyczyć  książki. Pasowaniu towarzyszyły wspaniałe emocje, a efekty zaproszenia pierwszoklasistów do biblioteki przynoszą skutek, w postaci częstych odwiedzin biblioteki- oby tak już zostało do ostatnich lat w szkole. Oferta biblioteki to nie tylko lektury, ale i setki nowości wydawniczych pozyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, o których wszystkim uczniom przypominamy i zapraszamy do czytania.