Uczniowie Klasy 3 b zwiedzają tyską Mediatekę

W dniu 18 kwietnia 2024 roku klasa 3 b z wychowawczyniami zwiedzała działy biblioteki i poznawała działanie urządzeń służących do wypożyczania książek i multimediów na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w pobliskiej Mediatece. Pani z Działu dla dzieci oprowadziła uczniów po wszystkich działach biblioteki opowiadając co się w nich kolejno znajduje. Dzieci poznały zasady zamawiania w komputerze za pomocą karty czytelnika. Można dokonać na swoim koncie rezerwacji  książki lub płyty z muzyką czy też publikacji audiowizualnych i wskazać miejsce odbioru zamówienia. Uczniowie poznali działanie książkomatu i wrzutni.

W Czytelni można było obejrzeć najmniejsze i największe książki i zadać po cichu niewiele pytań, bo jak wiadomo w czytelni panuje cisza. Następnie zwiedzano Dział Muzyczny, gdzie jak w każdym dziale na jedną kartę można wypożyczyć 5 filmów (mogą to być także audiobooki, lub książki o tematyce muzycznej). Niektóre z dzieci  to wiedziały, bo stale odwiedzają MBP. W Dziale Multimedialnym uczniowie podziwiali dużą ilość gier planszowych (które można wypożyczyć!) i stanowisko komputerowe z okularami VR. W dziale dla dzieci uczniowie oglądali wspaniałe książki o przeróżnej tematyce i pomysłowe edytorsko. Tutaj zadawali Paniom Bibliotekarkom wiele pytań. Na koniec wykonali autorskie, pamiątkowe zakładki. Dziękujemy wspaniałym pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach przy ul. Piłsudskiego za podzielenie się wiedzą i pasją czytelnictwa. Wracajmy do Mediateki. Założenie karty czytelnika nic nie kosztuje.

Beata Pajest, Monika Broszkiewicz, Marta Lorens