Wycieczka uczniów klasy 2 c do Planetarium

10 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 2 c wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Chorzowskiego Planetarium.

Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach oraz w seansie pt. ,,Cudowna podróż”.

Celem wycieczki było poznanie najważniejszych informacji o Układzie Słonecznym. Podczas seansu dzieci poznały podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. W czasie “podróży” rakietą po Układzie Słonecznym uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda z bliska powierzchnia Księżyca czy Marsa, jak wyglądają pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Dowiedziały się, że nie można wylądować na każdej planecie, gdyż nie wszystkie mają powierzchnię, a składają się z chmur i wiatrów.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały seans oraz słuchały opowieści o gwiazdach, gwiazdozbiorach                i planetach w kosmosie. Uczniowie pełni pozytywnych wrażeń oraz wiedzy wrócili zadowoleni do szkoły.