ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZESPOŁU  DOWNA

 

  21 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa.

Zespół Downa jest związany z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze, stąd data 21.03. Dodatkowo ten chromosom ma kształt skarpetki…

Dlatego wszyscy uczniowie ubrali w tym dniu skarpetki nie do pary, wyrażając w ten sposób wsparcie, zrozumienie dla osób z  tym zespołem.

Na korytarzu pojawiły się informacje na temat Zespołu Downa, a wychowawcy, nauczyciele klas I-VIII przeprowadzili ciekawe zajęcia wykorzystując prezentacje, filmy edukacyjne, teatrzyk kukiełkowy, fragmenty książek o dzieciach dotkniętych syndromem. Młodsi uczniowie przygotowali pracę plastyczną- skarpetki , które ozdobiły ich sale.

Dla naszych przyjaciół z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach uczniowie przygotowali piękne kartki z życzeniami i wiosenny bukiet z kwiatami i słodyczami, który w dniu 21 marca został dostarczony do ZSS nr 8.

Wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni nas wyjątkowymi! Dziś zatrzymaj się na chwilę i doceń jak wiele masz obok siebie! A widząc osobę z Zespołem Downa- po prostu się do niej uśmiechnij. 🙂

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, którzy włączyli się w akcję.

 

Zespół do spraw integracji