Mikołajki w klasie 3 c

Mikołajki w klasie 3 c obfitowały w wiele różnych atrakcji. Na pierwszej lekcji odwiedziła nas Pani Beata Pajest, która przeczytała dwie, piękne, świąteczne opowieści z książki pt. „Opowiadania wigilijne” autorstwa polskich pisarzy.

Następnie przybył do nas Mikołaj z elfami i reniferami, wręczając uczniom słodki upominek.

Kolejną niespodzianką była wizyta mamy Natalki, Pani Magdaleny Goli, która przyniosła przygotowane wcześniej gry planszowe. Po ustaleniu zasad rozpoczęła się fascynująca zabawa. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i rozgrywali logiczne potyczki grając w: „Zakręcone robale”, „Ubongo”, „Wirusa!” oraz „6 bierze”. Najwięcej emocji wzbudziła gra w „Wirusa!”, dzięki której uczniowie poznali ludzkie ciało i bronili go przed zainfekowaniem. Wyciszająca i ucząca koncentracji okazała się gra w „Ubongo”, a „6 bierze” w ciekawy sposób rozwijała umiejętności matematyczne grających.

Po zakończeniu rozgrywek uczniowie wymienili się doświadczeniami i otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Natalki.

Bardzo dziękujemy za pomysł, gry, poczęstunek i ogromne zaangażowanie Pani Magdaleny Goli.

Danuta Makowiec i Marcelina Malara