Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, a także kształtują myślenie i pobudzają wyobraźnię. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole obchodzony był 30 listopada. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Z okazji Dnia Postaci z Bajek uczniowie mogli przebrać się za ulubioną postać z bajki lub symbolicznie włożyć ubranie z bajkowym motywem.  Członkowie Samorządu Uczniowskiego przeszli po klasach robiąc zdjęcia i licząc osoby, które wzięły udział w zabawie. Był to pierwszy dzień tematyczny w bieżącym roku szkolnym, od którego zaczęliśmy prowadzić ranking najaktywniejszych klas. Serdecznie dziękujemy wszystkich osobą, które włączyły się w zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych dniach tematycznych, które już niebawem.

 

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.