Spotkanie kl. 4a z pisarzem Grzegorzem Kasdepke w tyskiej Mediatece Tyskie Dni Literatury

W dniu 23 kwietnia 2023 siedemnaścioro uczniów z klasy 4 a brało udział w spotkaniu z pisarzem Grzegorzem Kasdepke w Tyskiej Mediatece, w ramach Tyskich Dni Literatury. Uczniowie z kilku tyskich szkół podstawowych zadawali pytania pisarzowi. Np. ile książek napisał i która była pierwsza?. Klasa 4a przygotowała w domu pytania do Autora i trojgu naszym uczniom udało się je zadać –zadano ciekawe pytanie dlaczego pisarz zdecydował się pisać książki dla dzieci i młodzieży? Autor odpowiedział, że to przez to, że dość wcześnie wszedł w rolę ojca i taki był początek.  Widzowie wysłuchali także fragmentu opowiadania obyczajowego z książki „Kacperiada”, (którą można wypożyczyć w naszej bibliotece) czytanego przez pisarza. Spotkanie się wszystkim bardzo podobało. Dzieci mogły także kupić książki literata i stanąć w długiej kolejce po autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcia i zadać własne pytania.

Beata Pajest