KLASA 2A ORAZ 2D NA WYCIECZCE W GLIWICACH

Dnia 18 października klasy 2a oraz 2d wybrały się na wycieczkę do Palmiarni oraz Kolejkowa w Gliwicach.  W czasie pobytu w Palmiarni uczniowie wraz z przewodnikiem poznawali różne gatunki roślin oraz zwierząt. Było wiele emocji oraz pytań do przewodników. Zaskakujące okazały się olbrzymie gatunki ryb oraz różnorodność roślin tropikalnych.

W  drugiej części wycieczki uczniowie odwiedzili Kolejkowo, gdzie podziwiali Śląsk w miniaturze. Uczniowie byli pełni podziwu. Z zapałem rozwiązywali zagadki, zadawane przez przewodników. Podczas wycieczki zwiedzili kilka miast przedstawionych w bardzo realistyczny sposób. Okazało się, że w Kolejkowie czeka wiele niespodzianek, może np.: padać deszcz, a woda spływa rurami do specjalnej kanalizacji. Zmieniają się pory dnia, a nad głową przelatują miniaturowe makiety samolotów, czasem nawet czarownica.

Uczniowie  wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki.