uroczysta akademia z okazji Święta Patronki naszej Szkoły – Matki Teresy z Kalkuty

16 czerwca br. odbyła się akademia z okazji Święta Patronki naszej Szkoły – Matki Teresy z Kalkuty. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie obejrzeli przedstawienie ukazujące sylwetki różnych świętych. Dzieci wcieliły się w role Matki Teresy i Jana Pawła II, Benedykta z Nursji, Franciszka i Karoliny Kózkówny. Na scenie pojawiły się również Jadwiga i Barbara. Nie zabrakło młodych świętych Dominika Savio i jego nauczyciela Jana Bosko, a także patrona internautów – Carla Acutisa. Do nieba zapraszał św. Piotr i Matka Boża. Po występie reprezentanci poszczególnych klas zmierzyli się z quizem na temat przedstawionych postaci, z którym świetnie sobie poradzili.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom: Tomkowi Kosche, Emilce Maculak, Nikoli Żabie, Alicji Strzelec, Kacprowi Zielińskiemu, Julii Kastelik, Piotrkowi Kawie, Mai Różewicz, Kajetanowi Wierzbickiemu, Mikołajowi Woś, Marcie Krzywickiej, Olafowi Wrzesień, Paulinie Szot i Maćkowi Strzelec.

W ramach dalszego świętowania 40 chętnych uczniów z naszej szkoły udało się do kina na seans filmowy o bł. Carlu Acutisie „Niebo nie może czekać”.

 

Mamy nadzieje, że poznane w ramach Święta Szkoły sylwetki świętych, staną się inspiracją do podejmowania dobrych uczynków na rzecz drugiego człowieka na wzór Patronki – Matki Teresy z Kalkuty.