WYCIECZKA DO JURAJSKIEJ SPIŻARNI

15.06.2023r. uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli na wycieczkę do Jurajskiej Spiżarni w Lelowie.

Zostali zapoznani z historią życia na wsi w czasach, kiedy człowiek był samowystarczalny. Z zaciekawieniem słuchali o tym jak wyglądało codzienne życie oraz jak powstawały najprostsze pokarmy, takie jak: chleb, masło, ser. Krótkiej prelekcji towarzyszyły warsztaty: wyrabianie ciasta, formowanie podpłomyków, ich pieczenie, a na koniec degustacja samodzielnie przygotowanych podpłomyków z masłem i serem; oddzielanie mleka i śmietanki przy użyciu centryfugi, wyciskanie białego sera.

Dodatkową atrakcją był konkurs dojenia krowy o imieniu LELA. Dzieci chętnie brały w nim udział i owocnie dopingowały swoich kolegów.

Wycieczka była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.