X  WIOSENNE  WARSZTATY  ARTYSTYCZNE DLA  UCZNIÓW   KLAS  I – III  INTEGRACYJNYCH   W  TYCHACH

   „ BO  KAŻDE  DZIECKO  JEST ARTYSTĄ”  pod tym hasłem odbyły się w naszej szkole  w dniu 19.05.2023r.  X WIOSENNE MIĘDZYSZKOLNE  WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA KLAS  I- III  INTEGRACYJNYCH.

Głównym celem warsztatów było odkrywanie i rozwijanie dziecięcych talentów artystycznych , kształtowanie wrażliwości  estetycznej, stwarzanie sytuacji umożliwiających uczniom przeżycie sukcesu oraz integracja uczniów.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z : Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi                w Tychach, Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach i Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach .  Razem wzięło udział 42 uczniów.

Wszystkich uczestników powitała Pani wicedyrektor Jadwiga Szlafka. Następnie prowadzący warsztaty artystyczne zaprosili wszystkich do powitalnego tańca integracyjnego.

Dzieci z klas I-III wykonywali  dwie prace : pracę przestrzenną „ Różane drzewko”  i „ Obrazek w ramce

z kwiatami”

Wszystkie prace uczniów były oryginalne i kreatywne . Pięknie wykonane drzewka  i obrazki mogą być prezentem dla mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Po zajęciach plastycznych uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, a potem na zabawy ruchowe przy muzyce.

Warsztaty bardzo podobały się dzieciom, Uczestnicy zajęć eksperymentowali tworząc ciekawe, bogate

i pomysłowe prace. Kształcili zmysły kompozycyjne, rozwijali wrażliwość estetyczną, wyzwalała się u nich radość tworzenia i świetnie się bawili przy muzyce.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik z rąk Pani wicedyrektor Tamary Widłok otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Serdecznie dziękujemy uczniom za ich aktywny udział w zajęciach  i nauczycielom za rozwijanie wśród dzieci uzdolnień artystycznych.

Zespół do spraw integracji