SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK PANEM WOJCIECHEM CESARZEM

14 kwietnia 2023r. uczniowie klasy III c udali się do Mediateki w Tychach na spotkanie z autorem książek dla dzieci, grafikiem, dyrektorem kreatywnym , artystycznym w agencji reklamowej, dyrektorem artystycznym wielu tygodników i miesięczników, zwolennikiem ekologii, Panem Wojciechem Cesarzem.
Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze on książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka „Pamiętnik grzecznego psa ”zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom.
Wojciech Cesarz przedstawił dzieciom napisane przez niego książki : „ Przygody Filipka”, „ Wakacje grzecznego psa”, „ Nowe przygody grzecznego psa”, „ Kocie kłopoty grzecznego psa”, „Zapiski wrednego kota”, „ Gorzka czekolada” i inne.
Tematem spotkania były zwierzęta towarzyszące nam na co dzień – psy i koty. Autor w bardzo ciekawy i zabawny sposób przybliżył dzieciom sylwetki tych czteronożnych przyjaciół. Było mnóstwo ciekawostek i anegdot, wszystkie urozmaicone slajdami. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentu książki „Pamiętnik grzecznego psa”, czytanego przez samego autora.
Spotkanie z autorem Wojciechem Cesarzem było bardzo ciekawe. Dla wielu dzieci, książka z dedykacją autora jest niewątpliwie najlepszą pamiątką spotkania.


E.C. J.K.