uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

„Szukali światła w mroczne dni, przed Bogiem tylko chyląc kark.  Pośród klęczących dumnie szli, w pogardzie mając każdy targ”

 

Dnia 2.03.23 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

W ramach obchodów  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  nasza szkoła gościła uczniów klas mundurowych XV Liceum Ogólnokształcącego  im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach. Goście zaprezentowali min. sposób prowadzenie musztry czy  defiladę.

Ponad to w szkole zorganizowane zostały okolicznościowe gazetki ścienne. Nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki i lekcje o Żołnierzach Wyklętych. Klasy VIII wykonały  to projekty plastyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.

Joanna Nowak-Deja

Sławomir Kaczor