DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASACH I-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu- największej światowej akcji na rzecz bezpieczeństwa użytkowników wirtualnej sieci.
Dzieci uświadamiały sobie się do czego służy Internet i jak z niego korzystać. Dowiadywały się o zagrożeniach z jakimi można się zetknąć w wirtualnym świecie. Wzięły udział w zajęciach online Polskiego Centrum Programu Safer Internet na temat: „Sieciaki- poznaj bezpieczny internet”, „Sieciaki- internet bez przesady”, ”Tajemniczy link i kłopotów sto” oraz w spektaklu „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Poznawały strony z ciekawymi filmami i grami uczącymi zasad ostrożnego poruszania się po sieci np. „Sieciomat losujący”, „Labolatorium wirusów”. Tworzyły symboliczną sieć internetową w formie tras dla Ozobotów. Pracowały indywidualnie i w grupach, często metodą burzy mózgów. Wymyślały i zapisywały dalszy ciąg opowiadania pt. „Wirtualna znajomość”. Rozwiązywały test „Bezpieczny Internet”, dzięki któremu utrwalały reguły netykiety. Na zakończenie zajęć przygotowywały gazetki i plakaty.
Wierzymy, że działania realizowane w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu stanowią ogromną wartość i zachęcą dzieci do rozsądnego korzystania z sieci.