Karnawał w 1c

Trwa karnawał, który jest okresem radości i zabawy. W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie klasy 1 c zapoznali się z karnawałowymi zwyczajami w Polsce oraz na świecie.
W trakcie karnawału nie może zabraknąć bajkowych kostiumów i mieniących się feerią barw masek karnawałowych, dlatego we wtorek uczniowie wykonywali je w czasie zajęć. Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania używali kolorowego papieru, cekinów, brokatów oraz błyszczących ozdób. Powstałe prace stanowiły małe dzieło sztuki. Natomiast w środę podczas zajęć ruchowych dzieci brały udział w zabawach karnawałowych: taniec na składanej gazecie oraz lustrzane odbicie. Kolejnymi ćwiczeniami muzyczno – ruchowymi były: taniec z balonami oraz grupowe zabawy integracyjne. Uczniowie klasy 1 czują się już przygotowani do wielkiego balu przebierańców.