Co słychać w klasie 1a?

 

Ostatnie tygodnie były dla uczniów klasy 1a pełne ciekawych przeżyć. Oprócz codziennego, mozolnego poznawania liter i cyfr, czas spędzony w szkole wypełniły im liczne atrakcje. Uczniowie, w trakcie zajęć, wykonali drewniane kukiełki, a z okazji Dnia Pluszowego Misia zaprosili na lekcję wychowania fizycznego swoje ulubione maskotki. Wspólnie z dziećmi, wzięły one udział w grach i zabawach.

Na początku grudnia klasę odwiedził tata jednego z uczniów, ratownik górniczy – Pan Dawid Karlik. Podzielił się swoimi doświadczeniami zdobytymi w pracy górnika, a następnie przeprowadził krótki kurs pierwszej pomocy. Dzieci przygotowały również małą niespodziankę. Złożyły panu Karlikowi życzenia        z okazji Barbórki, prosząc o ich przekazanie Jego kolegom oraz zaśpiewały dla Niego piosenkę „Karliku, Karliku…”. Wierszyk i piosenka zostały także wcześniej nagrane i umieszczone na szkolnym Facebooku.

Koniec listopada to czas andrzejkowych wróżb, którym także oddali się uczniowie 1a. Choć podeszli do nich z przymrużeniem oka, to przysporzyły one dużo radości i dobrej zabawy.

W ostatnim czasie  uczniowie 1a, podczas zajęć informatycznych, poznali również możliwości projektowania i druku 3D. Na własne oczy mogli się przekonać, jak działa taka drukarka i jak szerokie jest jej zastosowanie.  Jak widać dodatkowych atrakcji w szkolnym życiu pierwszoklasistów nie brakuje, a to    z pewnością nie koniec…