Wycieczka szkolna uczniów klasy 3a i 3b

Dnia 7 grudnia ucz. klasy 3a i 3b odwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie zwiedzili Multimedialne Muzeum Górnictwa, gdzie poznali historię górniczego regionu oraz metody wydobywania metali, a także dowiedzieli się kim byli tarnogórscy gwarkowie i jakie narzędzia wykorzystywali w swej pracy. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami, oglądali wyrobiska komorowe, a także Pokaz Pracy Gwarków odbywający się w jednej z podziemnych komór- mogli poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Wielką atrakcją było przepłynięcie łodziami podziemnej rzeki, a także spotkanie z legendarnym duchem kopalni- Skarbnikiem, który obdarował dzieci prezentami. Uczniowie zwiedzili wyjątkową w skali świata kopalnię- tarnogórskie podziemia to obiekty wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

B.K; H.R; M.Ch.