SPOTKANIE  Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI – DOMINIKĄ GAŁKĄ

 

   5 grudnia 2022r. Mediateka w Tychach zaprosiła uczniów klasy III c na spotkanie z autorką książek dla dzieci Dominiką Gałką, które odbyło się w ramach V edycji Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej „Book Tour… z Babą Jadzią””.

Autorka z zawodu jest pedagogiem, ale nie w tym kierunku skierowała swoją drogę. Na co dzień pracuje w księgowości, a oprócz tego pisze książki dla dzieci i nie tylko. Na swoim koncie ma już prawie 40 publikacji. Zdradziła uczniom, że zaczęła pisać już w wieku siedmiu lat.

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty książki „ Baba Jadzia z parteru” Uczniowie wymyślali dalszy ciąg zdarzeń, pracowali swoją wyobraźnią.                                                         Dominika Gałka przygotowała zabawę, która polegała na tym, że dzieci wybierały z małej walizki trzy słowa, z których później układały różne historie. Oglądnęły także wystawkę książek autorki.

Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadać autorce pytania, jakie tylko wpadły im do głowy. Między innymi pytali o jej pierwsze próby pisania, którą spośród swoich książek lubi najbardziej, która z jej książek ma najwięcej stron, czy napisze książkę dla dorosłych.

Uczniowie  klasy 3 c byli zachwyceni spotkaniem z Panią Dominiką Gałką. Książki bardzo podobały się im i na pewno przyjdą je wypożyczyć i przeczytać.

E.C. J.M.