Kartka z dziennika Wyprawa do Urzędu Miasta w Tychach

Urząd Miasta to interesująca instytucja. Klasa 5a postanowiła sprawdzić, jakie sprawy można załatwić w tym miejscu. Uczniowie byli również zainteresowani czym zajmują się pracownicy urzędu, a także czym zajmuje się Pan Prezydent Miasta.

Z przemiłą panią urzędniczką umówieni byliśmy na dzień 18 listopada. Razem z panią Hanią Świder wyruszyliśmy na zwiedzanie…

Na początek zostaliśmy zaproszeni do nowocześnie urządzonej Sali Ślubów.

Wszystkim się spodobała a uczniowie mogli nawet założyć na chwilę specjalny łańcuch należący do pani kierownik USC.

Byliśmy też w sali sesyjnej. To w tej sali spotkaliśmy się z panem wiceprezydentem Maciejem Gramatyką, który opowiedział o bardzo wielu inicjatywach realizowanych przez nasz urząd.

Na koniec odwiedzin zostaliśmy obdarowani upominkami.

Ostatnim punktem pobytu było oglądanie panoramy miasta z dziewiątego piętra.

O swoich wrażeniach dzieci opowiedziały na lekcji wychowawczej. Okazało się, że bardzo dużo zapamiętali a wizyta zrobiła na nich ogromne wrażenie. Bardzo docenili również fakt, że specjalnie do nich przyszedł pan wiceprezydent opowiadając i wyjaśniając wiele interesujących kwestii.

Na języku polskim z kolei uczniowie uczyli się zasad zapisywania w dzienniku wydarzeń, swoich wrażeń i informacji.

Jako przykład zapisu kartki z dziennika posłużył właśnie pobyt w Urzędzie Miasta w Tychach.

Ewa Matusik

wychowawczyni kl. 5a