Wycieczka klasy II b i III c do Wielkiej Fabryki Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach

1 grudnia 2022r. uczniowie klasy II b i III c odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Elfy na życzenie Św. Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach swojej Wielkiej Fabryki.
Elf Ważniak zaprezentował dzieciom Księgę z legendami Wielkiej Fabryki Elfów. Okazało się, że Elf Urwihultaj wyrwał kartki Ósmej Legendy, których dzieci pod opieką Elfa Przewodnika będą szukać w fabryce.
W trakcie zabawy dzieci odnajdywały poszczególne kartki, aby na końcu złożyć w całość Ósmą Legendę. Podczas bajecznej podróży po Fabryce uczniowie odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Poszczególne atrakcje związane były z aktywnościami ruchowymi pozwalającymi spożytkować energię, zadaniami zręcznościowymi, zabawami interaktywnymi oraz zagadkami logicznymi i zadaniami edukacyjnymi.
Nie zabrakło również zadań typowo świątecznych, takich jak pisanie listu do Świętego Mikołaja.
Na koniec Elfy zaprowadziły dzieci do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał dzieci do siebie. Każdy mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj wręczył każdemu uczestnikowi książeczkę z motywem fabryki oraz Dyplom Pomocnika Elfa.
To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić dzieci życzenia.
Dzieci były pod wielkim wrażeniem – z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.

B. Żurawka, E. Cywińska, B. Pajest, J. Mazur