,,Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie III c”

25 listopada 2022r. uczniowie klasy III c obchodzili jak co roku Święto Pluszowego Misia. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom historii pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów w literaturze oraz zachęcanie do poszanowania zabawek.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły na „ misiowe przyjęcie”.
Uczniowie klasy III c opowiadali o swoich pluszowych przyjaciołach, śpiewali piosenki o misiach, słuchali wierszy i opowiadań o misiach. Oglądnęli film o historii Pluszowego Misia. Zaprosili swoje pluszaki do tańca. Odbył się także quiz o misiach. A na zakończenie każdy uczeń z wykorzystaniem materiału przyrodniczego w sposób kreatywny wykonał misia. Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali dyplom „ Przyjaciela Pluszowego Misia”
Spotkanie z misiami – pluszakami wszystkim uczestnikom dostarczyło wiele radości i miłych wrażeń. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie zrealizowanych zajęć.


E.C. J.M.