Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach czytelniczo -muzycznych i poznawali historię powstania maskotki -pluszowego misia, który w roku 2022 skończył 120 lat. Dzieci opowiadały o swoich przytulankach , nie zawsze były to misie. Śpiewały z nimi piosenki i naśladowały niedźwiedzia w gawrze, odgadywały zagadki związane z pluszowymi bohaterami świata filmu i książek. Na koniec pośmiały się z zuchwałej i odważnej Maszy z bajki „Masza i niedźwiedź.” Klasy otrzymały pakiet książek „Mała książka- wielki człowiek„ z Instytutu Książki. Na przerwach słuchały fragmentów książek o misiach pt. „Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce”, Davida Litchfielda, ”Ach jak cudowna jest Panama”, Janosha. Wysłuchały fragmentów audiobooków. Dobrze przytulić się do misia jesienią, popijając herbatę z miodem i cytryną.