czytanie ma moc

W ramach programu „Czytanie ma moc” uczniowie klasy I c zapoznali się z książką Kimberlie Hamilton pt. „Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii”.
Poznali historie niezwykłych, prawdziwych psich bohaterów, którzy przyłożyli łapę do tego, by świat był lepszy. Jak tego dokonali? Antis, psi lotnik, towarzyszył żołnierzom na pokładzie samolotów w trakcie drugiej wojny światowej. Suczka Oddball opiekowała się pingwinami w Australii. Trakr, niezłomny owczarek niemiecki, ratował ocalałych pod gruzami World Trade Center.
Po przeczytaniu tych ciekawych psich opowieści wykonali plakat o nazwie „SUPER PSIAKI”, bo każdy pies jest niezwykły i ma wiele talentów. Zachęcamy do przeczytania tej lektury.

Zajęcia przeprowadziły: Danuta Makowiec i Marcelina Malara