“Krzycz po cichu, braciszku”- uczniowie klasy 5b zapraszają

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klasy 5 b przygotowali 8-minutowe nagranie fragmentu książki pt. “Krzycz po cichu, braciszku”, której autorką jest pani Ivona Brezinova. Bohaterem wydarzeń jest Jeremiasz. Chłopiec żyje w świecie, w którym dni tygodnia mają swoje kolory, a najlepszą zabawką jest zamek błyskawiczny. Jeremiasz wychodzi z domu tylko z olbrzymią pokrywką. Na co dzień chłopcem opiekuje się mama i siostra, która jako jedyna go rozumie. Rodzina przeprowadza się do innego miasta i wszyscy muszą rozpocząć życie na nowo. Czy tym razem im się to uda? Adaś, Maciek, Miłosz, Nataniel, Wojtek i Weronika zapraszają do wysłuchania ich interpretacji jednej z książkowych historii.