Szkolny Konkurs Talentów

28 marca odbył się finał Szkolnego Konkursu Talentów na poziomie klas IV-VIII. Niezmiennie od paru lat został zorganizowany przez panią Edytę Biolik oraz panią Katarzynę Turczynowicz. Nie mogło się jednak obyć bez wcześniejszych eliminacji. 16 grudnia uczniowie po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności przed organizatorami. Ostatecznie w finale znalazło się ośmiu uczniów.

28 marca uczestnicy walczyli o tytuł najbardziej utalentowanego ucznia naszej szkoły. W jury zasiadła Pani Wicedyrektor Jadwiga Szlafka oraz Pani Anna Matejko.Pani dyrektor Hanna Rabczyńska z uwagą obserwowała występy wszystkich zawodników i nagradzała je gromkimi brawami. Nie mogło zabraknąć oczywiście prowadzącego. Zuzanna Wolak z klasy 8d przedstawiała każdego występującego ucznia. Obsługą nagłośnienia zajął się uczeń klasy 8d, Szymon Dłużniewski.

Jako pierwszy wystąpił Igor Bieluń uczeń klasy 8d. Zaśpiewał piosenkę pt. „Cząstka” autorstwa Sanah. Następnie na scenie mogliśmy posłuchać żartów, które opowiedział nam Szymon Hezner z klasy 7d. Jako trzecia wystąpiła uczennica klasy 8d, Natalia Czyba. Wykonała piosenkę „Snowman”, którą w oryginale śpiewa Sia. Następnie swoje umiejętności zaprezentowała Sara Danik z klasy 4a, która zagrała na keyboardzie i zaśpiewała kolędę „Mario czy już wiesz”. Później przyszła pora na trochę tańca. Maja Polańska, uczennica klasy 8d wykonała dla nas 3 tańce latynoamerykańskie – sambę, kubańską rumbę i jiva. Naszym kolejnym uczestnikiem była Nadia Jankowska, uczennica klasy 4a. Zaśpiewała piosenkę Viki Gabor pt. „ Superhero”. Podczas następnego występu mieliśmy okazję usłyszeć wiersz Jana Brzechwy „ Pchła Szachrajka’’ w wykonaniu Wandy Zielińskiej z klasy 7c. Ostatni wystąpił uczeń z klasy 5b, Maciej Czurczak, który zaśpiewał piosenkę pod tytułem „Szafa gra”.

Po wszystkich występach jury musiało podjąć ważną, lecz niełatwą decyzję – kto był najlepszy?

Wyniki prezentują się następująco:

1 miejsce – Maciej Czurczak 5b, Maja Polańska 8d

2 miejsce – Szymon Hezner 7d

3 miejsce – Sandra Danik 4a

Wyróżnienie otrzymali:

-Igor Bieluń 8d,

-Wanda Zielińska 7c,

-Natalia Czyba 8d,

-Nadia Jankowska 4a

Zapraszamy na kolejne edycje!!

Zuzanna Wolak, Maja Polańska 8d