ZAJĘCIA W AKADEMII WODNEJ W TYCHACH Z SZALONYM DOKTOREM WODNYM

1 kwietnia uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach w Akademii Wodnej w Parku Wodnym w Tychach. Wodna Akademia – to strefa edukacyjna, w której można uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z żywiołem jakim jest woda.
Zajęcia w Akademii Wodnej uczniowie rozpoczęli od podstrefy TAJEMNICE GŁĘBIN, gdzie poznali historię życia na Ziemi, a także pradawne organizmy i ich ewolucję. Kolejną podstrefą były WODNE ŻYWIOŁY. Dowiedzieli się tutaj jak ogromnym, silnym i jednocześnie niebezpiecznym żywiołem może być woda i jak powstają wiry wodne. W kolejnej podstrefie o nazwie NATURA WODY dzieci mogły między innymi sprawdzić, jak zachowują się różne ciecze wlane do wody lub jak wygląda obieg wody w przyrodzie. WODNA ENERGIA to kolejna podstrefa Wodnej Akademii, w której uczniowie obserwowali jak działa elektrownia wodna i samemu uruchomiali turbinę wodną. Ostatnią podstrefą była WODA ŻYCIA. Tu dzieci dowiedziały się, jak istotną rolę odgrywa woda w codziennym życiu człowieka. Każda podstrefa kończyła się stanowiskiem quizowym , na którym uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na różnych poziomach.
Podczas zajęć nie zabrakło rozrywki – obecności Szalonego Doktora Wodnego, który na oczach dzieci oraz z ich udziałem prowadził eksperymenty.
Po zapoznaniu się z atrakcjami Wodnej Akademii uczniowie relaksowali się w strefie WODNEGO RELAKSU, gdzie na wygodnych pufach i kanapach, w towarzystwie krabów i rozgwiazd, mogli obejrzeć film pokazujący wodne życie rafy koralowej, wyświetlany na podwieszanym pod sufitem ekranie.
Wodna Akademia zachwyciła uczniów klasy 2 c. Poprzez zabawę w interaktywny sposób odkrywali oni tajemnice głębi, poznawali niszczycielską moc żywiołu, mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania o wodzie.