„ MUZYKA JEST W BRZUCHU I ZEPSUTYM KOMPUTERZE”- KONCERT EDUKACYJNY  M.U.Z.Y.K.A. W AUKSO

11 kwietnia 2024r. uczniowie klas : I b i II b udali się do Mediateki na koncert edukacyjny w AUKSO pt.

„ Muzyka jest w brzuchu i zepsutym komputerze”

Sala wypełniona była po brzegi czystą, żywą energią!  Aż iskrzyło!

Podczas koncertu prowadząca Pani Joanna Bronisławska rozmawiała  z uczestnikami o biciu serca, o oddechu, o głosie, o body drummingu i beatboxie.

Zabrzmiały utwory: „ Breath” Roydona Tse,”Say” Shelly Washington oraz                                                    „ Clapping Music” Steva Reicha. Muzycy nie tylko grali na skrzypcach, altówkach, wiolonczeli i kontrabasach, ale zgodnie z partyturą oddychali, śpiewali, klaskali, tupali, pstrykali, a nawet tańczyli.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach muzycznych, rytmicznych, oddechowych.

Udowodnili, że ich ciała to doskonałe instrumenty i gra w nich niezwykła symfonia dźwięków.

E.C. K.P. M B-S. M.M.