KLASA I B I II B W CENTRUM WIEDZY EKOLOGICZNEJ  EGZOTARIUM W SOSNOWCU

 

28 lutego 2024r uczniowie klasy I B i II B pojechali na wycieczkę do nowoczesnego , niedawno powstałego  EGZOTARIUM czyli Ogrodu Botaniczno-Zoologicznego w Sosnowcu.

Po EGZOTARIUM oprowadzało nas dwóch przewodników, którzy starali się przekazać jak najwięcej wiadomości o oglądanej przez nas florze i faunie.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od części podziemnej, gdzie w olbrzymich akwariach zobaczyliśmy ryby rodzime oraz ryby z mórz i oceanów całego świata.

Druga część zwiedzania- to palmiarnia, podzielona na trzy strefy klimatyczne. W strefie śródziemnomorskiej, pustynnej i tropikalnej obok roślinności charakterystycznej dla tych stref zobaczyliśmy zwierzęta żyjące wśród tych roślin.

Po zwidzeniu EGZOTARIUM udaliśmy się na warsztaty pt. „ Gady i płazy”. Uczniowie poznali największe tajemnice płazów i gadów. Dowiedzieli się m.in. dlaczego węże zrzucają skórę, a jaszczurki gubią ogony, poznali prawdę, czy żaby są jadowite. Największą atrakcją warsztatów była możliwość dotknięcia węża boa, jaszczurek, żmii, żab i nie tylko.

EGZOTARIUM zrobiło duże wrażenie na uczniach, dostarczyło wiele radości i było wspaniałą lekcją przyrody.

E.C. M. S-B, K.P. M.M.