Zaginiony skarb i spotkanie z detektywem

 

20 listopada uczniowie klasy 2 c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną – Mediatekę. Na miejscu, na dzieci, czekała Pani detektyw Luppo. Uczniowie bardzo chętnie zgodzili się pomóc pani detektyw w poszukiwaniu skarbu, nie wiedząc tak naprawdę, czym on jest.

Detektyw Luppo najpierw musiała sprawdzić bystre oko i spostrzegawczość swoich pomocników, dlatego testowała ich umiejętności takie jak: uważność, orientację, współpracę czy sprawność manualną. Uczniowie spisali się na medal, stanęli na wysokości zadania, rozwiązując wszystkie zagadki i zadania, jakie detektyw im zlecił. Jednemu z nich udało się z mapy odczytać miejsce, w którym jest skarb. Okazała się nim być książka, ponieważ czytanie – rozwija pozwalając poznać otaczający świat.

Na zakończenie spotkania z detektywem uczniowie otrzymali odznaki czytelnika oraz pozostawili swoje odciski palców w pamiątkowej książce Pani detektyw Luppo.