LEKCJA PATRIOTYZMU W KLASIE I B

10 listopada 2023 r w klasie I B odbyła się uroczysta lekcja z okazji Święta Niepodległości Polski 11 listopada. Uczniowie poznali historię odzyskania przez Polskę niepodległości, oglądali filmy edukacyjne i prezentację multimedialną. Wypowiadali się na temat patriotyzmu, jak go rozumieją, kogo nazwiemy patriotą, co to jest niepodległość.
W postawie stojącej wyrecytowali wspólnie wiersz W. Bełzy „ Kto ty jesteś? Polak mały …” Słuchali i śpiewali piosenki patriotyczne. Przypomnieli sobie symbole narodowe i sami wykonali piękne orły, które ozdobiły gazetkę szkolną.
Na zakończenie zajęć uczniowie składali życzenia Polsce, aby była wolna, szczęśliwa, piękna, by każdy dobrze czuł się w niej i był z niej dumny.
O godzinie 11:11 klasa I B wyszła na korytarz i wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewała hymn Polski włączając się w akcję „ Szkoła do hymnu”.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem uczestniczyli w tym dniu w zajęciach, których głównym celem było rozwijanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Była to pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

E.C. M. S-B.