„Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
O tym przekonali się uczniowie klasy II c – mieli oni okazję wziąć udział w zdrowej lekcji – przygotowując zdrowe śniadanie w szkole.
Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Przygotowali wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedzone zostało zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz kultury przy stole.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stole znalazły się: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, sery oraz warzywa. Zapach roznosił się po całej kuchni. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą przyjemnością i dało moc na cały dzień.