Pasowanie na Czytelnika uczniów klas 1a, 1 b i 1 c.

W dniu 4 października odbyło się pasowanie uczniów klas 1a, 1 b, i 1 c na czytelników biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania i regulaminem biblioteki. Dowiedzieli się ile książek i na jak długo mogą wypożyczyć. Dzieci wymieniły także różnice między księgarnią a biblioteką. Następnie uczniów rozbawiło głośne czytanie „Książki bez obrazków” autorstwa B. J. Novaka, w której znajduje się wiele zabawnych słów dźwiękonaśladowczych, kląskań, gnioopów, dzwonień. Następnie otrzymali zakładki z przypomnieniem czego książka nie lubi np. jedzenia lub podlewania herbatą i o czym przypomina czytelnikom. Dostali także papierowe sówki wykonane metodą origami i ozdobione przez dzieci kredkami pastelowymi. Spotkania były radosne i zabawne -sprawiły, że dzieci częściej odwiedzają szkolną bibliotekę w poszukiwaniu czytelniczych inspiracji, albo chcą chociaż chwilę pograć w planszówki, lub porysować. Cieszymy się na nowych czytelniczych szperaczy skarbów- przybywajcie.

Wasze bibliotekarki
Beata Pajest i Grażyna Brzoskowska