Wycieczka szkolna uczniów klas 2a i 2c

Dnia 2 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 2a i 2c pojechali na wycieczkę do  Muzeum – Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Wraz z przewodnikiem zwiedzali obiekty architektury drewnianej takie jak: chałupy, stodoły, spichlerze, a także zabytkowy kościół z Ryczowa z początku XVII wieku.

Uczestniczyli również w warsztatach pod hasłem „Nie święci garnki lepią”. Były to zajęcia edukacyjne, w trakcie których uczniowie zapoznali się z technikami ręcznego formowania  naczyń z gliny i ich zdobienia oraz tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Dowiedzieli się, skąd bierze się glina i dlaczego ulepioną z gliny miskę trzeba wypalić w bardzo gorącym piecu, żeby była twarda. Chętni spróbowali swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci zadowolone i  pełne wrażeń.

Marta Lorens, Danuta Makowiec, Marcelina Malara