KLASA 1A ORAZ 1D NA WYCIECZCE W PLANETARIUM

7 czerwca klasy 1a oraz 1d wybrały się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie.  W czasie pobytu w Planetarium uczniowie wzięli udział w zajęciach zatytułowanych „Królestwo Planet”. Podczas pokazu poznali odpowiedzi na pytanie: „Co można zobaczyć na niebie, gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu?” oraz wiele innych ważnych informacji dotyczących Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów oraz kierunków świata.

W  drugiej części uczniowie odwiedzili stację meteorologiczną, gdzie poznali podstawowe składniki pogody oraz przyrządy, którymi się je mierzy. Sami również dokonali swoich pierwszych pomiarów i obserwacji meteorologicznych. Uczniowie mogli również zaznaczać na mapie Polski wskazaną pogodę.

Na zakończenie uczniowie świetnie wspólnie się bawili na placu zabaw w Parku Śląskim. Zapytani, co najbardziej się im podobało, odpowiedzieli niemal jednogłośnie: „zajęcia w Planetarium”, a po zastanowieniu dodali „wspólna zabawa na placu zabaw!”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.